قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

پیچ استوانه

پیچ استوانه

ساخت پیچ و مهره

پیچ و مهره یکی از اساسی ترین اجزای مهندسی و ساخت و ساز هستند، اما تولید آنها به یک پیشرفت و تکنولوژی پیشرفته با چند مرحله تبدیل شده است. پیدا کردن چگونگی استفاده از فولاد خام به وسایل بسیار دقیق و دقیق فلزی تبدیل شده است.

بولت ها می توانند طیف گسترده ای از اندازه ها و اشکال مختلف داشته باشند، اما فرایند تولید اولیه عموما باقی می ماند. آن را با سیم سرد فولادی به شکل مناسب برگردانید، سپس با حرارت دادن به منظور بهبود قدرت و درمان سطح برای بهبود دوام، قبل از بسته بندی برای حمل و نقل، شروع می شود. با این حال، برای طرح های پیچیده تر پیشرفته، فرایند تولید می تواند با تعدادی از مراحل اضافی گسترش یابد.

به عنوان یکی از تامین کنندگان پیشرو اتصال دهنده ها به صنعت خودرو، در هر مرحله و چهره تولید پیچ ​​ها، بسیار متخصص است. هنریک اسکارسون، مدیر فنی کارخانه تولید  در  ، سوئد می گوید: “ما قطعات کاتالوگ تولید نمی کنیم – همه چیز ما تولید می شود به صورت سفارشی طراحی شده است، با توجه به مشخصات مشتری.” “بسته به جایی که گیره استفاده می شود، تعدادی از گزینه های مختلف برای تولید دقیقا پیچ و مهره مناسب وجود دارد.”

سیم های خرد شدن با سیم های فولادی بزرگ فولاد ساخته می شوند که به طور ناخالصی و طولی بریده می شوند. درجه فولاد در سراسر صنعت استاندارد مطابق با الزامات ISO 898-1 است. سپس با استفاده از ابزار ویژه، سیم به شکل مناسب درست می شود. این اساسا جایی است که فولاد در حال تولید است، در حالی که در دمای اتاق، با فشار دادن آن از طریق یک سری از میانه های با فشار بالا. ابزار خود را می توان کاملا پیچیده و حاوی 200 بخش مختلف با تحمل صدها میلیمتر. پس از تکمیل شدن، جعل سرد باعث می شود پیچ ​​ها بتوانند به سرعت، در حجم های زیاد و با یکنواختی بالا تولید شوند.

برای پیچیده تر پیچ های طراحی شده، که نمی توان از طریق جعل سرد به تنهایی، ممکن است برخی از پیچ و مهره اضافی و یا حفاری ممکن است مورد نیاز است. چرخش پیچ و مهره را با سرعت بالا چرخانده، در حالی که فولاد برای رسیدن به شکل و طراحی مورد نظر قطع شده است. حفاری را می توان برای ایجاد سوراخ از طریق پیچ استفاده کرد. در صورت لزوم، برخی از پیچ ها ممکن است در این مرحله از فرآیند نیز تمیز کنند.

درمان گرما یک فرآیند استاندارد برای تمام پیچ ها است که شامل قرار گرفتن پیچ ها در دماهای شدید به منظور سخت شدن فولاد است. چسباندن معمولا قبل از عملیات حرارتی یا با نورد کردن یا برش، زمانی که فولاد نرمتر است، استفاده می شود. رولینگ کار بسیار شبیه قالب گیری سرد است و شامل اجرای پیچ از طریق یک قالب برای شکل دادن و قالب دادن فولاد به نخ ها است. برش شامل برش و برداشتن فولاد، تشکیل موضوعات است.

از آنجایی که عملیات حرارتی خواص فولاد را به سختی تغییر می دهد، برای استفاده از نخ ریسی از قبل آسان تر و مقرون به صرفه تر است. با این وجود، پس از عملیات حرارتی رشته ای، عملکرد خستگی را بهتر می کند.

هنریک اسکارسون توضیح می دهد: “درمان گرما می تواند باعث ایجاد گرما و آسیب جزئی به پیچ خشکه شود. “به همین دلیل، بعضی از مشتریان به ویژه پس از عملیات حرارتی نیاز به چسباندن دارند
برای برنامه های کاربردی مانند پیچ ​​و مهره موتور و سیلندر. این فرایند گرانتر است از آنجایی که شما نیاز به تشکیل فولاد سخت را دارید، اما نخ ها به شکل بهتر خود را حفظ خواهند کرد. ”

برای پیچ و مهره های طولانی، که در آن طول بیش از ده برابر قطر پیچ، درمان گرما می تواند اثر تبدیل فولاد به شکل دور سیم اصلی فولاد. بنابراین، روند صاف کردن اغلب باید مورد استفاده قرار گیرد.

انتخاب تصفیه سطح توسط نرم افزار پیچ و الزامات مشتری تعیین می شود. اغلب، نکته اصلی برای اتصال دهنده ها، مقاومت در برابر خوردگی است و بنابراین یک پوشش گالوانیزه که توسط روش الکترولیتی انجام می شود یک راه حل معمول است. این یک فرایند است که با استفاده از آن پیچ در یک مایع حاوی روی غرق می شود و یک جریان الکتریکی به کار می رود تا روی روی یک پیچ را روی یک پیچ ببندد. با این حال، درمان الکترولیتی با افزایش خطر هراس هیدروژن همراه است. یکی دیگر از گزینه ها، پوسته روی است که مقاومت بیشتری در برابر خوردگی دارد، گرچه قیمت آن بالاتر است.

هنگامی که مقاومت خوردگی یک مسئله نیست – مانند درون یک موتور یا یک برنامه کاربردی که به طور منظم در معرض روغن قرار دارد – استفاده از فسفات یک گزینه ارزان تر است. هنگامی که سطح استفاده شده است، پیچ و مهره های استاندارد معمولا بسته بندی می شوند. با این حال، طرح های پیشرفته تر ممکن است نیاز به مونتاژ اضافی مانند براکت داشته باشند. پیچ و مهره های دیگر نیز نیاز به برخی از نوع پچ، یا پچ قفل یا پچ مایع است. پچ قفل شامل یک لایه ضخیم نایلون بر روی موضوعات است، که کمک می کند تا بهبود گرفتن. پچ مایع کمک می کند تا گشتاور شکل گیره را بهبود بخشد.

هنگامی که این مراحل کامل هستند، پیچ پیچیده است. در حال حاضر همه چیزهایی که باقی مانده است، برخی از انواع کنترل کیفیت برای اطمینان از یکنواختی و سازگاری است، قبل از اینکه پیچ و مهره بتواند بسته بندی و حمل شود.

 

پروسه تولید

1. مفتول
صاف و برش به طول.

2. خرد کردن
ریخته گری فولاد را به شکل مناسب در دمای اتاق.

3. سر بال
به تدریج بوسیله فشار دادن فولاد به فشارهای مختلف به حالتهای مختلف شکل می گیرد.

4. ترویج
نخ ها با نورد یا برش تشکیل می شوند.

5. درمان گرما
پیچ به شدت گرما به سخت شدن در معرض است.

6. درمان پوست
بستگی به برنامه دارد روی خوردن معمولا برای افزایش مقاومت خوردگی است.

7. بسته بندی / بسته بندی
پس از کنترل کیفیت برای اطمینان از یکنواختی و سازگاری، پیچ و مهره بسته بندی می شود.